תפקידו של עורך דין נדלן

כל אדם שרוצה לרכוש נכס, חשוב שיפנה לשירותיו של עורך דין לענייני נדלן. היות ולרוב מדובר בסכומי כסף גבוהים מאוד וישנם הרבה מאוד עניינים ותיאומים שחשובים שייעשו על ידי איש מקצוע שבקי בעסקי מקרקעין.

מי הוא עורך דין נדלן?

אז מי בעצם זכאי לתואר עורך דין נדלן? מדובר באדם שיש לו את ההתמחות בכל הנושא הספציפי של עיסוק בנכסים העומדים להשכרה או למכירה והוא בקי בכל הדינים, בכל החוקים ובכל הסעיפים הקשורים לכך. זה כולל שיעבודים, כינוסי נדלן, משכונים וכן הלאה.

עורך דין מקרקעין הוא האיש שנותן בדרך כלל את המענה בכל מה שקשור לנושא של שירותי עריכת דין בתחומי הנדל"ן.

האדם שעוסק בתפקיד הזה מציע גם את השירותים של מיסוי מקרקעין שזהו תחום בפני עצמו אותו חשוב להכיר.

לעיתים מוטל על עורך דין נדלן ולייצג את הלקוח מול הרשויות או מול מוסדות המדינה כאשר המטרה היא להועיל ללקוח בעצם היותו הזרוע המקשרת בינו לבין הרשויות.

עורך דין נדל"ן אמור גם לייצג לקוחות מול קבלנים או ייצוג של קבלנים כאשר הם זקוקים לייצוג משפטי בכל מה שקשור לעניינים של נכסים, בנייה, ערובות, פיקוח על קבלנים ועוד. למעשה עורך דין נדלן הוא גורם בלעדי שיש לו את כל ההתמצאות והאחריות בנושאים של עסקאות מקרקעין. על כן התפקיד שלו חשוב מאוד.

ללא הייצוג של עורך דין נדלן, הרי שאנשים העושים בעצמם את העסקאות הגדולות של החיים שלהם כמו רכישת נכס נדלן, עלולים למצוא את עצמם סופגים הפסדים כלכליים גדולים ועוגמת נפש רבה.

איך תבחרו את עורך הדין המתאים ביותר עבורכם?

בכדי הגיע לבחירה הכי טובה של עורך הדין שלכם, חשוב שתתייחסו למספר פרמטרים מרכזיים.

  • וותק – לוותק של עורך הדין בתחום הזה בו הוא מציע את שירותיו יש הרבה מאוד מה לומר על ההצלחות שלו בשטח. ככל שיש לו יותר וותק יש גם יותר אפשרות לוודא את מידות ההצלחה הניתנות להוכחה.
  • הלקוחות של עורך הדין – כדאי לבדוק מקרוב מי הם הלקוחות של אותו עורך דין האם יש ביניהם גופים מוסדיים, חברות מוכרות, או לקוחות שיוכלו להעיד על הכישורים ועל ההצלחות של אותו עורך דין.
  • משרד עורכי דין – יש כאלה הטוענים שפנייה אל משרד עורכי דין עדיפה על פני בחירה בעורך דין עצמאי. יש בזה מן האמת כי כך ישנה אפשרות לקבל את איש המקצוע הכי מתאים בהתאם לצורך. זה לא תמיד ממש נכון אך כדאי לשקול גם את זה.

היות ועסקאות נדלן הם תחום כל כך מורכב וכל כך סבוך, השקיעו בעורך דין מומלץ כדי להבטיח את ההצלחה שלכם.

עורכת דין חן בוארון לשירותכם. ליווי מקצועי ואמין לאורך כל הדרך.