תיווך נדלן בישראל

אם אתם מתכוונים לקנות נכס להשקעה בארץ, סביר להניח שכבר יש לכם מושג איפה תעשו את הרכישה. עם זאת, כשבאים לעשות כזו החלטה גדולה בתחום הנדל"ן, כדאי תמיד לפתוח את הראש ולשקול אופציות שעד עכשיו התעלמתם מהן או בכלל לא ידעתם שהן קיימות.

כמו בכל פורמט של השקעה, עליכם לדעת את שני הפקטורים החשובים ביותר: כמה כסף תוכלו לעשות מהשכרה של הנכס, ומהו הרווח הפוטנציאלי שתוכלו להניב מהמכירה שלו. הרלוונטיות של שני הקריטריונים האלה יכולה להשתנות ממשקיע למשקיע, ועשויה להיות תלויה גם בתקציב שלכם.

לצורך הדגמה: אם השקעתם 4 מיליון שקלים בדירה בתל אביב בשנה שעברה, אתם יכולים למכור אותה היום ולעשות רווח של 5 אחוזים, שזה 200 אלף שקלים. אבל, הכסף שתוכלו להרוויח מהשכרתה יהיה יחסית נמוך (3 עד 3.5%). לעומת זאת, תיווך בחיפה יוכל להניב לכם כמה אחוזים יותר על השכרת הדירה שתעלה לכם הרבה פחות מדירה בתל אביב. כלומר, אם יש לכם 4 מיליון שקלים להשקיע, כדאי לכם לשקול לקנות כמה וכמה נכסים להשקעה ולא להסתמך על נכס אחד יקר בלבד.

בשבע השנים האחרונות, דמי השכירות עלו בממוצע בכ-50 אחוזים בכל הארץ, מה שצריך להדליק אצלכם נורה – אתם כנראה מפספסים משהו אם עוד לא קניתם מספר נכסים להשקעה.

חיפה היא דוגמה נהדרת לעיר שמתפתחת כל הזמן ודואגת לרווחת התושבים שלה. יש בה הכל, חופי ים משגעים, מסעדות מעולות שמביאות סועדים אפילו ממרכז הארץ, אוניברסיטאות בעלות שם עולמי ובתי ספר טובים, פארקים לטיולי משפחות, מוזיאונים מרתקים, מתחמי תעשיית הייטק, חיי לילה שמשאירים את התושבים ערים ושמחים ועוד הרבה דברים טובים נוספים.

מחירי הדירות בעיר עדיין נמוכים בהשוואה לערים אחרות בארץ, כמו תל אביב או ירושלים. זה אומר שתוכלו לרכוש כמה נכסים להשקעה בו זמנית, כאשר אחוזי הרווח שתעשו מהשכרתם יהיו גבוהים יחסית לתל אביב, למשל. ישנן ערים נוספות כאלה בארץ כמו חיפה שאפשר להשקיע בהן ולקבל תשואה נאה בהשכרה. אבל חיפה היא המיוחדת מביניהן, מפני שיש בה הכל.

כולנו יודעים שתחבורה זה דבר חשוב ביותר כשמדובר באנשים ששוכרים את הדירות שאתם קונים להשקעה, ובחיפה יש תחבורה ענפה שעובדת כמו מכונה משומנת היטב. השוכרים שלכם יוכלו להגיע לכל מקום בעיר כמעט בכל שעה וללא בעיה. לא בטוח שניתן להגיד את אותו הדבר על טבריה, שהיא עיר מתפתחת עם מחירי בתים נוחים למדי. עדיין, יש לכם סיכוי גבוה בהרבה להשכיר את הדירות שלכם בלי חשש בחיפה, בין היתר מפני שיש בה גם אפשרויות תעסוקה רבות. אם אנחנו מדברים על שכירויות בקרב אנשי מקצוע שיכולים לשלם כל חודש את הסכומים שאתם רוצים להרוויח, בחיפה תוכלו למצוא אותם בקלות יחסית. ישנם הרבה מאוד הייטקיסטים למשל שעובדים במתחמי התעשייה השונים בעיר.