קניית דירה ממתווך

תוכן [ הסתר ]

3 סיבות לבחור במתווך גם כשאתם מחפשים דירות מקבלן

בשנים האחרונות שירותי התיווך הפכו לעניין מאוד מבוקש. לרובנו אין את הזמן להתרוצץ בין אינספור דירות לאורך היום בחיפוש אחר הנכס המושלם, והאפשרות לבחור בבעל מקצוע שימקד עבורנו את החיפושים נחשבת לדבר אידיאלי. נהוג לחשוב שלמתווכי נדלן פונים רק כאשר אנו מחפשים דירות יד שניה, אך דעו לכם כי גם אם אתם מחפשים דירה חדשה מקבלן, שירותי התיווך אפשריים ואף כדאיים עבורכם. להלן 3 סיבות מרכזיות לכך:

התאמה מושלמת לצרכים

ישנם מספר יתרונות בפניה למתווך בעת חיפוש דירות חדשות מקבלן, אך המשמעותי מביניהם הוא היכולת של המתווך לאתר עבורכם את הדירה שמתאימה בדיוק לצרכיכם. עליכם לזכור כי תנופת הבנייה בישראל לא עוצרת לרגע, כך שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של פרוייקטים בערים הגדולות ובפריפריה – שכונות צעירות עם ילדים לעומת כאלו וותיקות יותר, כאלו שקרובות למרכזי תעשייה, מקומות עבודה, כבישים ראשיים ויציאות מהעיר לעומת כאלו שמאופיינות ביותר שקט ומרחבים פתוחים ועוד. בשיחת האפיון הראשונית תתאמו ציפיות מול המתווך ותפרטו את כל דרישותיכם, והוא כבר ידע למקד את החיפוש לשכונות המתאימות ביותר. הדבר יתבטא גם המפרט הדירה עצמו והפרטים הקטנים ביותר של המבנה, כגון מספר הדירות בקומה, קיומה של חנייה נוחה, כיווני אוויר, מספר חדרים ועוד.

בנוסף, יש לדעת כי מתווך דירות איכותי ובעל מוניטין יכול לעזור לכם גם בקביעת הסטנדרט הנדרש בתמורה לכספכם במידה ומדובר בדירה שעדיין נמצאת בשלבי הבנייה. למשל, להתעקש עבורכם מול הקבלן על מטבח משודרג, הנמכות תקרה, מיזוג מרכזי, חימום רצפתי ועוד ועוד.

השגת מחיר נוח בהרבה

תאמינו או לא, גם בתקופה שבה נדמה כי רב הביקוש על ההיצע, אין הדבר אומר כי כל הדירות החדשות מקבלן נחטפות במהירות שיא. דירות מקבלן עדיין נחשבות ליקרות מאוד בישראל, ולא כל אדם או משפחה מסוגלים לעמוד בעלויות שכאלה. במילים אחרות – אם אין לכם את הכישרון להתמקח על סוגיית המחיר אל מול הקבלן, לא באמת תוכלו להוזיל בצורה משמעותית את מחיר הדירה. פנייה למתווך מקצועי שמנוסה במשא ומתן ואף נמצא בקשרים עם מרבית הקבלנים המובילים בענף, עשויה לעזור לכם במידה משמעותית בהורדת המחיר של הדירה שמעניינת אתכם. דמי התיווך המקובלים עבור דירות חדשות מקבלן עומדים על 1.5% בממוצע, אך החיסכון הכספי הינו למעלה מכך. בנוסף, יש לציין כי הוצאות דמי התיווך עשויות להתקזז מבחינת המיסוי על הרכישה במקרים מסוימים, כך שכלכלית מדובר בפעולה משתלמת בהחלט.

לא לבזבז זמן יקר

ובסופו של דבר, רק מתווך דירות יכול לעזור לכם לקבוע ימים מרוכזים שבהם תוכלו לעבור מפרויקט לפרויקט תוך זמן קצר ולהספיק לראות את כל הדירות הרלבנטיות עבורכם. ללא תיווך, תיאלצו לבזבז זמן רב על ניסיונות תזמון מול קבלנים שונים ולבזבז שעות עבודה רבות בקביעת פגישות מרוחקות שלא מתוזמנות בצורה רציפה ונוחה. מתווך אמין שהקבלנים סומכים עליו אף יחזיק במפתחות לדירות רבות באופן קבוע, כך שתוכלו לתזמן מולו את הביקורים בדירות בצורה הרבה יותר נוחה וספונטנית.