משרדי תיווך – דירות להשכרה

מהו משרד תיווך?

כאשר בעל נכס מעוניין למכור או להשכיר את הנכס, יש בפניו שתי אפשרויות:

  1. לפעול באופן עצמאי לגמרי – לפרסם את הנכס שלו בפלטפורמות המועדפות עבורו, ליצור קשר עם שוכרים או קונים פוטנציאליים, להראות להם את הכנס ולמעשה להיות חלק פעיל בעסקה במהלך כל השלבים שלה.
  2. לפנות למשרד תיווך – משרד תיווך מספק שירות של פרסום ושיווק הנכס עבור הבעלים.

כאשר אתם פונים למשרד תיווך, אתם ראשית משקפים לו את הציפיות שלכם מהעסקה. לאחר מכן, אתם מקבלים ממנו ייעוץ לגבי אופן העסקה והערכת שווי הנכס, ומאותו רגע והלאה משרד התיווך עושה את כל העבודה עבורכם: הוא משווק את הנכס, יוצר קשר עם קונים ושוכרים, ועוזר בשכלול העסקה. כלל התהליך מתבצע בליווי ובתמיכה של אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן, ובייעוץ עורכי דין, רואי חשבון ושמאים.

אנשים רבים בוחרים להפקיד את התהליך בידי משרד תיווך ממספר סיבות:

ראשית, להרבה מבעלי הנכסים אין ידע מקצועי וניסיון במכירה והשכרה של נכס. כאשר מבצעים את העסקה באמצעות משרד תיווך, אפשר להיות בטוחים שאנשי המקצוע שעוסקים במלאכה מכירים את השוק, מנוסים בביצוע עסקאות נדל"ן, ומקצועיים בתיווך בין מוכרים ומשכירים לבין קונים ושוכרים.

שנית, גם אם לבעל הנכס יש את הידע המקצועי והניסיון הדרוש בתחום הנדל"ן, לעיתים הוא לא מעוניין בהשקעת הזמן והמשאבים שדורש הפרסום והשיווק של הנכס, ויצירת הקשר עם מגוון הלקוחות הפוטנציאליים. כך, משרד התיווך מבצע את התהליך עבורו, ומפגיש אותו עם הקונים והשוכרים העתידיים לאחר שכל השלבים המקדימים כבר בוצעו. באופן זה, ההליך הארוך מתקצר עבור בעל הנכס.

טיפים לבחירת משרד תיווך

  1. רישיון תיווך – הדבר הראשון שיש לבדוק. על מנת לעסוק בתיווך יש לקבל רישיון, לכן בדקו שלמשרד שאיתו אתם מעוניינים לעבוד רישיון תיווך מאומת ובתוקף.
  2. המוניטין של המשרד – המשרד יכול לקשר ביניכם לבין לקוחות קודמים שלו, ומהם תוכלו לשמוע על האופן שבו משרד התיווך התנהל בעסקה ועל התוצאה הסופית של העסקה בשטח.
  3. וותק – ככל שהמשרד פועל במשך יותר שנים, כך סביר שהוא מכיר את השוק יותר טוב ויהיה מוכן לשינויים ולדינאמיות שלו, ולספק את המענה הטוב ביותר עבורכם.
  4. דרכי הפרסום – ישנן דרכים רבות לפרסום דירות ובתים כיום: פרסום באתרים ייעודיים, פרסום כללי, שיווק דרך מודעות או שיווק דרך פרסומות. בדקו מהי הדרך המועדפת לפרסום עבור המשרד, והאם היא מתאימה לכם.
  5. אזור פעולה – אופי המסחר והשוק בתחומי הנדל"ן משתנה מאוד בין איזורי הארץ השונים, לכן מומלץ לבחור במשרד תיווך שמתמחה באזור שבו אתם מעוניינים למכור או להשכיר את הדירה שלכם. כך תקבלו את הייעוץ המיטבי, שמתאים לשוק שבו אתם מעוניינים לפעול.
  6. זמינות – הקשר עם משרד התיווך יכול להיות לטווח קצר, או לחלופין לטווח ארוך – של כמה חודשים או כמה שנים, במידה ותהיו מעוניינים להמשיך לבצע עסקאות תיווך עם אותו המשרד לגבי נכסים עתידיים. כדאי לבחור במשרד תיווך שאתם מרגישים איתו בנוח ושזמין עבורכם לשאלות ולהסברים לאורך כל הדרך.

האם משרדי תיווך עוסקים רק במכירה וקנייה של דירות ובתים?

התשובה היא לא! אנשים רבים חושבים שמשרדי תיווך פועלים בשוק מכירות הדירות בלבד, אולם לא כך הדבר – גם התהליך של חיפוש שוכרים פוטנציאליים לדירות יכול להיות ארוך ולצרוך משאבים רבים וזמן רב, ולכן משרדי התיווך עוסקים גם בהשכרה של דירות ויכולים לבצע את התהליך של פרסום ויצירת קשר עם שוכרים עבורכם, באותו אופן שבו התהליך מתבצע בקנייה של בתים ודירות.

מהם המשרדים המומלצים בשוק השכרת הדירות?

דיפלורה נכסים: המשרד פועל באזור תל אביב, ומתמחה בשכונות הצפוניות של תל אביב. המשרד משווק נכסים בבלעדיות.

פאר תיווך נכסים: המשרד מתמחה בשיווק נכסים להשכרה בכל הארץ, ומספק פגישת ייעוץ ללא התחייבות.

ישראהום סוכנות נכסים: המשרד ממקום בתל אביב ומתמחה בהשכרת דירות בתל אביב, ובעל 30 שנות ניסיון.

תיווך יד אליהו: המשרד מתמחה באזור דרום ומזרח תל אביב, ומתמחה במתן שירות בתחום הנדל"ן: ניהול נכסים והשכרה של דירות ובתים יד שנייה.

דיפלורה נכסים: רשת משרדי תיווך שמתמחה בהשכרת דירות ונכסי יוקרה בשכונות הצפונות של תל אביב.

תיווך טופ נדל"ן: המשרד פועל באזור נהריה ושלומי, ומתמחה בין היתר בהשכרת דירות ונדל"ן מסחרי.