משרדים להשכרה - נדל"ן מסחרי

הקמנו עסק, הגינו תכנית עסקית, גייסנו עובדים וחישבנו צפי לרווחים שלנו. עכשיו כל מה שנשאר זה לבחור משרד להשכרה. משימה פשוטה, לכאורה? לא ממש. בחירה בין משרדים להשכרה היא מההחלטות החשובות שתעשו בעסק שלכם, אולי אפילו יותר מהחלטות הנוגעות לכספים ולמדיניות. הסיבה היא שהמשרד, המקום שבו העסק שלנו נמצא, הוא הפנים והחזות של העסק שלנו.

משרדים להשכרה הוא תחום רחב ומגוון הרבה יותר מאשר אנו מדמיינים כשאנו חושבים עליו. משרדים להשכרה יכולים להיות במגדלי רבי-קומות וכן במבנים צנועים יותר. בחירה באחת מתוך האופציות הרבות של משרדים להשכרה הנמצאות לפנינו חייבת להיות מותאמת לצרכים של העסק ושל הלקוחות שלנו.

משרדים להשכרה ? עניין של גיאוגרפיה

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן. הפרט הכי חשוב בבחירת משרדים להשכרה היא באיזה אזור אנו רוצים להשכיר את המשרד. אין צורך בחיפוש רק של אזור כללי כמו חיפוש משרדים להשכרה במרכז, בחיפה או בשרון. הכוונה היא למיקום מסוים יותר: מעבר לבחירת עיר, צריך גם להתחשב בסוגיות של אזור מסוים בתוך העיר. הרצליה או הרצליה פיתוח? צפון תל-אביב או דרום תל-אביב?

בחירת המיקום על פי אזור איננו דבר של מה-בכך. ישנם שטחי משרד בכל רחבי הארץ, חלקם נחשקים מאוד ויקרים מאוד. בהחלטה של אילו משרדים להשכרה ברצוננו להשכיר, עלינו לתת דעתנו למספר שיקולים דוגמת זמינות של חניה ללקוחות והעובדים, מחירי שכירות או יוקרתיות האזור. אך עלינו לשים לב כי במקרים מסוימים משרדים להשכרה בבניינים סמוכים עשויים להיות שונים בתכלית.

בחירת משרדים להשכרה על פי שימושיו של המשרד

מה אנו רוצים להפיק מהנכס שאנו משכירים? כיצד נייעל את העסק שלנו בבחירה בין משרדים להשכרה רבים המוצעים לנו? כדאי לנו לחשוב: מהי תכליתו הפונקציונאלית של המשרד? באם העסק שלנו תלוי בעיקר בקשרי לקוחות ? למשל, משרד עורכי דין ? אזי נבחר משרדים להשכרה שישדרו עוצמה ומקצועיות. ישנם משרדים להשכרה המשדרים צניעות ? עסקים מסוימים יעדיפו דווקא אפשרות זו.

באם העסק שלנו מתעסק בעיקר בסיפוק של מוצר והעסקאות נעשות בדרך-כלל בצורה פרונטאלית במשרד של הלקוח, הרי שנוכל לחסוך כסף רב בבחירת מתחם משרדים להשכרה יוקרתי פחות. עם זאת, זכרו ? הלקוח תמיד ימצא את דרכו, בסופו של דבר, אל משרדי העסק שלכם. בבחירת משרדים להשכרה, שימו לב לבחור בניין משרדים עם חזות מכובדת ולא מוזנחת.

שיקולים נוספים בעולם הרחב של משרדים להשכרה

כשאנו מתלבטים לגבי משרדים להשכרה עלינו להבין כי העסק שלנו אינו המשרד בלבד. ישנם גורמים נוספים כמו מיקום המחסנים של העסק שלנו. באם העסק שלנו מספק מוצר מסוים, לעתים מוטב ועובדי-המחסן יהיו קרובים כדי לאפשר פיקוח עליהם. לא בכדי נאמר כי מה שרחוק מהעין, רחוק מהלב. זכרו כי המשרד הוא הלב הפועם של העסק שלכם.

כדאי להתחשב בשיקול נוסף כשאנו בוחרים משרדים להשכרה. מיהו בעל הבית? באם נבחר משרדים להשכרה שהנהלת הבניין בו הם נמצאים הם אנשים לא אמינים, אנו עלולים למצוא את עצמנו בצרות צרורות בהמשך הדרך. חשבו על דבריו של מרפי על כך שכל מה שיכול להשתבש ? ישתבש. הוא בוודאי חשב על משרדים להשכרה כשאמר זאת.