כל מה שרציתם לדעת על דמי תיווך

עמלות תיווך הן העמלות שגובה מתווך או סוכן נדל"ן, המשולמות בדרך כלל על ידי הקונה או המוכר כדי להשלים את עסקת נדל"ן. בפעמים מסוימות עמלת התיווך משולמת הן על ידי המוכר והן ע"י הקונה של הנכס. ממה מורכבת עמלת תיווך ומה חשוב לדעת? המשיכו לקרוא.

עמלת תיווך מחושבת בדרך כלל כאחוז מסוים ממחיר הרכישה, אך עשויה לכלול גם גורמים אחרים כגון עלויות סגירה והוצאות ניהול, הוצאות כספיות הכרוכות בבירוקרטיות שונות ועוד. במובן זה, עמלות תיווך הן העמלות שגובים מתווכים או סוכני נדל"ן כאשר הם עוזרים לקונה או למוכר לקנות, למכור או לשכור נכס.

 

הגורמים שמשפיעים על עמלת תיווך וקובעים את גובהה

ישנם גורמים רבים שקובעים את עלות עמלת התיווך. חלק מהגורמים הללו הם המיקום, סוג הנכס וגודל העסקה. ככלל, מתווכים גובים עמלה על עסקאות רכישה ועסקאות השכרה. הם גם גובים עמלות על שירותים אחרים כגון סיוע ברכישת הדירה ומעבר בערוצים הבירוקרטיים השונים.

עמלות התיווך משתנות בהתאם למיקום. לדוגמה, בעיר ניו יורק, מתווכים בדרך כלל גובים $2,000 עבור עסקת רכישה ו-$500 עבור עסקת השכרה. בישראל, נהוג לחשב עמלה של מתווך על בסיס של אחוזים. בדרך כלל 0.5% - 2% מסך עסקת המכירה של הנכס, גלו איך מחשבים דמי תיווך.

 

כיצד מאתרים מתווך או סוכן נדל"ן מומלץ?

להלן השלבים שעליכם לנקוט לפני שכירת סוכן נדל"ן:

1) בקשו מחברים ובני משפחה המלצות על סוכנים טובים.

 2) בררו אם לסוכן יש תלונות בעבר או בהווה שפורסמו עליו ברחבי הרשת.

 3) בדקו את מצב הרישיון של הסוכן מול הרשויות הרלוונטיות.

 4) בצעו השוואת מחירים בין מתווכים באמצעות פורטל אינטרנטי.

 5) בקשו הפניות מלקוחות נוכחיים או לשעבר של המתווך (רשימת לקוחות ממליצים).

 6) התקשרו למשרד הסוכן כדי לקבל מידע נוסף על החברה.

בשוק הנדל"ן יש המון אנשים פרטיים, יזמים ומשקיעים שמחפשים סוכני נדל"ן. וכאן נכנס האינטרנט לתמונה - הוא כלי מצוין למציאת מתווכים מומלצים. האינטרנט הקל על מציאת מידע על כל דבר, ממסעדות ועד רופאים, ועכשיו הגיע הזמן להשתמש באותם כלים בעת חיפוש מתווך או סוכן נדל"ן מומלץ.

 

למה הסיוע של פורטל נדל"ן כה מומלץ?

אם אתם מחפשים מתווך או סוכן נדל"ן, תוכלו להיעזר בפורטל אינטרנט. יש הרבה מהם באינטרנט ויש להם תכונות שונות. מתווכים הם אנשי מקצוע שמכירים את דרכם בשוק הדיור ויוכלו לעזור לכם למצוא את הבית המתאים לצרכים שלכם. מצד שני, פורטלי אינטרנט יכולים לעזור לכם לצמצם את החיפוש על ידי הצגת רישומים רלוונטיים וסקירות של רישומים אלה.

הפורטלים גם מספקים מידע על כמה עולים בתים, כמה זמן הם נמצאים בשוק, מה הגודל שלהם ועוד. כולנו יודעים כמה קשה יכול להיות למצוא מתווך טוב או סוכן נדל"ן. אבל בעזרת פורטלי אינטרנט, זה הפך להרבה יותר קל בשנים האחרונות.

המידע באדיבות פורטל המתווכים "המתווך שלי" – https://www.tivuchim.co.il