כיצד עו"ד מקרקעין יכול לסייע לך בעסקאות מקרקעין?

עסקאות קנייה או מכירה של מקרקעין הן בין העסקאות המשמעותיות והגדולות ביותר שכל אדם יעשה במהלך חייו. כתוצאה מכך, ישנה חשיבות רבה בקבלת סיוע מעו"ד מקרקעין מוסמך אשר יוכל להנחות ולייצג את האינטרסים שלכם בכל שלבי העסקה העתידית.
במאמר זה אציג מספר נקודות שכל אחד חייב להעלות מול עו"ד מקרקעין טרם חתימה על הסכר המכר.

 

כיצד עו"ד מקרקעין יכול לסייע לך בעסקאות מקרקעין?

כאמור, כל עסקת מקרקעין מערבת סכומי כסף גדולים, משמעותיים ומהותיים במיוחד. כתוצאה מכך, מומלץ לקבל ייעוץ נקודתי אצל עו"ד מקרקעין בקריות, בתל אביב או בכל מקום אחר טרם חתימה על הסכם המכר (קנייה או מכירה).

לעיתים קרובות, עו"ד אשר מתמחה בנושאי מקרקעין, בנייה ונדל"ן יוכל להצביע על נקודות בעייתיות בעסקה, לייצג את האינטרסים שלך מול הצד שני בעסקה וכמובן, לחסוך לא מעט כסף, זמן ומשאבים יקרים. לרוב, עו"ד מקרקעין מוסמך יוכל להעניק ייעוץ אפקטיבי בנושאים הבאים: 

  • כדאיות העסקה – כבר מהשלבים הראשונים, עו"ד מקרקעין יוכל לבדוק האם העסקה כלכלית, נכונה ומשתלמת לך. לעיתים קרובות, ניתן למצוא עסקאות מכר מקרקעין אשר על הנייר הן מושלמות, אך כשצוללים למספרים מגלים נקודות אשר הופכות את העסקה כולה לבעייתית ובלתי משתלמת לחלוטין.
  • הסכם ומפרט המכר – אם מדובר בעסקה אשר מתבצעת מול קבלן, עו"ד מקרקעין יוכל לעבור על הסכם ומפרט המכר ולייצג את הרוכשים מול עורך הדין של הקבלן. בצורה דומה, אם מדובר בעסקת יד שניה עו"ד יוכל לייצג את האינטרסים שלך (מוכר/קונה) מול הצד השני בעסקה.
  • מיסוי מקרקעין – עסקאות מקרקעין הן עסקאות אשר טעונות מס אשר יכול להתבטא בעשרות ואף מאות אלפי שקלים לעסקה. עו"ד מקרקעין אשר מייצג אותך יוכל לבחון את חבות המס הצפויה (מס שבח, מס רכישה או היטלי השבחה) כך שתוכל להכין את עצמך מבחינה תקציבית. לעיתים, ניתן למצוא עסקאות אשר כתוצאה מחבות המס הצפויה הן עלולות להיות עסקאות כושלות.

לסיכום, עסקאות של רכישה או מכירה של מקרקעין הן מהעסקאות המשמעותיות בחייו של כל אדם. כתוצאה מכך, מומלץ לא לקחת את הסיכון ולחתום על הסכם מכר או זיכרון דברים כלשהו, מבלי להיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה בדיני מקרקעין, בנייה ונדל"ן.