דירה להשקעה – למה דווקא בחיפה?

תוכן [ הסתר ]

אזורים אורבניים, כמו העיר הצפונית חיפה, נחשבים היום יותר מתמיד כמקום מושך שמאפשר לחיות ולעבוד בו בכבוד. אזורים שכאלה ממגנטים אליהם כישרונות, רעיונות חדשים וחדשנות, וכאשר עיר גדולה כמו חיפה משקפת את כל אלה, היא מתחילה להפוך גם ליעד מושך ביותר עבור משקיעים.

בעיר חיפה ישנה בשנים האחרונות תנופת בנייה חדשה לצד שיקומן של שכונות ותיקות (כמו השינוי המופלא שמתחולל בעיר התחתית), יחד עם תחבורה ציבורית ייחודית בארץ (שכוללת את הכרמלית, את המטרונית ואפילו את "הרכבלית", רכבל המיועד להסיע נוסעים בקו שעובר בין המפרץ, הטכניון והאוניברסיטה), ובל נשכח את מנהרת הכרמל שמאפשרת לחצות את חיפה צפונה ודרומה ללא פקקים. בעולם הגדול, ערים צפופות אשר מציעות תחבורה ציבורית מעולה, הן בעלות רקורד חיובי מבחינת איכות החיים הגבוהה שהן מציעות, ומבחינת החלטתן להפחית את פליטת הפחמן שלהן – כל אלה ועוד, מבטיחים לתושבי חיפה קידום של איכות חיים גבוהה. באופן זה הופכת חיפה לעיר בת קיימא ומשגשגת יותר לטווח הארוך, והסבירות שתספק תשואות עמידות יותר ומותאמות לסיכון שלוקחים על עצמם משקיעי הנדל?ן, גדולה.

רגע, אבל מה עם זיהום האוויר?

אזורים אורבניים חווים גם אתגרים עמוקים ולו רק בגלל בעיות סביבתיות. אחרי הכול העיר הגדולה מחוללת פליטות פחמן משמעותיות, על אחת כמה וכמה חיפה, שבאזור השיפוט שלה מצויים כמה מפעלים שנויים על פניו במחלוקת מבחינת שאלת זיהום האוויר. בתגובה לבעיות אורבניות אלה, המגזר הציבורי והמגזר הפרטי בעולם הרחב מחפשים פתרונות שיוכלו להתאים לצמיחה עירונית באופן שישמור גם על הסביבה וגם על איכות החיים של התושבים ושל המבקרים.

אז היכן כדאי להשקיע בחיפה?

אם אתם רוצים להשקיע ולרכוש דירה זולה, יחסית, תוכלו למצוא כיום מספר לא מבוטל של דירות לקניה בחיפה למטרות השקעה במספר שכונות ברחבי העיר אשר עדיין נחשבות לשכונות חלשות יחסית, כך לדוגמא ניתן לציין אפשרויות אטרקטיביות בולטות כמו:

א.השקעה בעיר התחתית – כאמור, לאחרונה חלה תנופת פיתוח משמעותית ביותר ברחובות העיר התחתית והיא באה לביטוי בכמה אלמנטים, כגון:

  • הקמת מרכזי בילוי
  • טיפוח פארקים
  • הקמת שלוחות של מוסדות אקדמאים ומוסדות חינוך אחרים

באזור העיר התחתית עדיין תוכלו למצוא דירות שעלותן פחות ממיליון שקל, וגם לא תהיה לכם בעיה לשכור את הדירה שרכשתם, ולו רק בשל הסטודנטים הרבים הלומדים בעיר התחתית ומחפשים מקומות דיור.

ב.השקעה בואדי סאליב – שכונה עתיקה וציורית זו שוכנת בין העיר התחתית לשכונת הדר. מבני המגורים בשכונה הם בני 4-3 קומות. ברוב המקרים קומת הקרקע מאוכלסת בחנויות ובעסקים מסחריים שונים. קיימת תכנית לבניית כמה מאות יחידות דיור בשכונת ואדי סאליב, כאשר במחציתן הבנייה כבר החלה. משקיעים בשכונה זו מעידים על תשואה גדולה מהשקעת הנדלן שלהם בעשור האחרון.

ג.דירות המציעות חללי מגורים שיתופיים - אחד האפיקים הייחודיים להשקעה בא לביטוי בהפיכתם של אזורי משרדים, לחללי מגורים שיתופיים. הצפי הוא שיחולו גידול והרחבה הן בענף חללי העבודה השיתופיים והן בחללים למגורים שיתופיים.