בדיקות קרינה - בדק בית

כל אחד כבר שמע לפחות פעם אחת בחייו על קרינה, ועל הסכנות שהיא טומנת בחובה. זה עדיין לא גורם לכולנו לחשוב על בדיקות קרינה כצעד הכרחי לפני רכישת נכס. הגיע הזמן לשנות זאת.

בדיקות קרינה טרם רכישה או השכרת נכס

ההתפתחות הטכנולוגית היא דבר נהדר, שללא ספק נמצא במגמת תאוצה. אך עם תאוצתה ולמרות אין ספור שיפורים והקלות, מהפן הבריאותי חלה ירידה כתוצאה מכך. לא בכדי מתבצעות היום בדיקות קרינה רבות כמעט בכל מקום, אך זה עדיין לא מספיק. כדי שמספר בדיקות הקרינה שמבוצעות באופן יומיומי, יש להעלות את המודעות לכך בציבור.

כשמדברים על קרינה, מדברים בדרך כלל על קרינה בלתי מייננת. ורינה כזו היא בעלת קשר ישיר ושלילי על בריאותנו בכל מיני מובנים. מדובר על כוח שחשיפתנו אליו הוא יומיומי: מתקני חשמל, טלפונים ניידים, מכשירי חשמל כמו טלוויזיה ורדיו ועוד.

החשיפה שלך לקרינה לא מסתכמת רק במכשיר הסלולארי

בדיקות קרינה והמודעות להשפעה של האלקטרוניקה על גופנו החלו הרבה לפני כניסת הטלפונים הסלולאריים לחיינו. אך כשהאחרונים החלו להיות נפוצים יותר, החלו לצוץ גם אנטנות רבות כדי להשיג קליטה טובה, וכתוצאה מכך 'נולד' מושג חדש: קרינה סלולרית.

כך יצא, שבשנות ה-90 רושתה ישראל באנטנות לתקשורת הסלולרית,כשלא היה דרוש שום היתר בניה מיוחד לצורך כך. נוצר מצב בו נמצאו אנטנות רבות בקרבת מגורים, מבלי שהגרים באזור ידעו על כך. אך מהר מאוד התברר הצורך בבדיקת כמויות הקרינה ובפיקוח על מינונה, ואיתו 'חוק הקרינה הבלתי מייננת' ב-2007, המעגן את הפיקוח באופן פורמאלי.

מדוע עליך לדרוש בדיקות קרינה?

לאדם שעובר דירה, משכיר או רוכש נכס וכן מי שעומד להיכנס לעסק חדש, מומלץ להזמין בדיקות קרינה. אתה ודאי רוצה לשמור על אורח חיים בריא עד כמה שאפשר, שלך ושל משפחתך, וללא בדיקת קרינה מקצועית לא תוכלו לדעת בשום אופן האם אתם חשופים למפגע המסוכן ברמה שעלולה לסכן אתכם.

השלכות הקרינה יכולות להיות עניין של חיים ומוות. זו אנרגיה בלתי נראית וכמעט בלתי מורגשת, ובכך הסכנה הגדולה ביותר. היא עלולה להזיק לכם ולפגוע בגופכם קשות מבלי שבכלל תרגישו בכך.

האנרגיה הבלתי נראית מחממת את גופכם ומעלה את החום. אותו חום אינו חום טבעי ולכן הוא מזיק. מחקרים מוכיחים כי קווי מתח ושדות מגנטיים שמייצרים קרינה, גורמים להתפתחות מחלת הסרטן אצל מבוגרים וילדים. על כן, בדיקת דירה צריכה להיות הרבה יותר מרק המלצה.

מי מבצע עבורך בדיקות קרינה?

הקלידו בכל מנוע חיפוש בדיקות קרינה ביתיות ותקבלו רשימה רחבת ידיים של חברות רבות המתמחות בתחום. אלו מחזיקות כלים שמודדים את הקרינה הסובבת אתכם, מאתרים את המקור שלה ואף מייעצים כיצד תוכלו להגן על עצמכם ולצמצם את חשיפתכם אליה.

באיזו חברה לבחור?

בחר בחברה שמעסיקה אנשי מקצוע מיומנים בתחום, כאלו שקיבלו הכשרה לכך מטעם המשרד להגנת הסביבה. חברה כזו תוכל גם לתת לכם שירותים נוספים כמו האפשרות להשכיר מד קרינה ורכישת מוצרים שיקטינו את כמות הקרינה (וילונות המגנים מפני אנטנות סלולאריות, מכסים לשנאים וכדומה).

בדיקות קרינה הן בדיקות מקיפות, בסיומן תקבלו דו"ח שנותן הערכת מצב, מעריך סיכונים, מציג חוות דעת של מומחה ופועל לפי התקנים של המשרד להגנת הסביבה. בעזרת בדיקה כזו, תדעו האם הבית שלכם מוגן ובריא לשהייה ארוכה.

בדיקות קרינה - כי זה למענך

הנתונים שאנו שומעים כל יום כמעט על קרינה מעט מזעזעים ולא פשוטים, אך המטרה היא לא להיכנס ללחץ, אלא להעלות את המודעות ובעיקר לטפל בכך. הגנו ושמרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם והמליצו גם לאחרים להזמין בדיקות קרינה.