איך עיצוב גינת גג משפיע על ערך הנכס?

מחיר דירה הוא עניין מורכב, המושפע ממגוון גורמים וביניהם מיקום הדירה, מצב הדירה, גודלה, רמת הביקוש לדירות באזור, ותנאי השוק. בשנים האחרונות אנו עדים לעליה ניכרת בערכן של הדירות למכירה בארץ. הגורמים לכך הם הביקוש הגבוה לדירות מגורים אשר קשור בגידול הטבעי של האוכלוסייה, ובהיצע הנמוך לעומת זאת, בשל חסמים רגולטוריים, עלויות בנייה גבוהות, וחוסר קרקעות לבנייה. גינה בגג היא דרך נהדרת לשדרג נכס, היא יכולה להוסיף לו צבע ועניין, ולהפוך אותו ליותר אטרקטיבי עבור קונים פוטנציאליים.

האם גינת גג משפיעה על מחיר הדירה?

גינות גג הן טרנד פופולרי בשנים האחרונות, אלו הן גינות הבנויות על גגות של דירות והן דרך נפלאה לשפר את האסטיקה של המבנה, להוסיף שטח ירוק, ואף לתרום לסביבה. גינות גג יכולות להוסיף ערך רב לדירה, היות שהן מוסיפות למחיר הנכס וזאת בשל מספר יתרונות - ראשית גינת הגג מוסיפה שטח ירוק אשר חסר לעיתים קרובות בדירות עירוניות. בנוסף גינת גג יכולה מוסיפה לאסתטיקה של הדירה והופכת אותה נעימה לעין. היא יכולה להוסיף מרחב נוסף בתוך דירות עירוניות שלעיתים הן קטנות. ובנוסף היא תורמת לשיפור באיכות החיים, מאפשרת חשיפה לשמש ואף תורמת לאיכות האוויר בבניין. מחקרים מראים שדירות בעלות גינות גג הן מבוקשות יותר, וכי הן נמכרות במחירים גבוהים יותר מדירות דומות ללא גינת גג. ככל שהגינה גדולה יותר ומתוחזקת יותר, כך היא תוסיף ערך גבוה יותר לנכס. 

האם אפשר לבנות גינה בגג לבד?

הקמת גינה בחצר הבית היא פעילות מהנה יחסית, אך הקמת גינה בגג היא עניין מורכב יותר. בניגוד לגינה בגינה הביתית, גינה בגג חייבת לעמוד בתנאי מזג אוויר קיצוניים, וכן היא חייבת לעמוד במשקל של האדמה, הצמחים, והריהוט. לכן, עדיף להעזר באנשי מקצוע כאשר רוצים להקים גינת גג. כאמור, גינה בגג היא פרויקט הנדסי מורכב, ויש צורך בידע וניסיון מקצועיים כדי להקים אותה בצורה בטוחה ויציבה. אנשי מקצוע בתחום גינות הגג יוכלו לתכנן את הגינה בצורה נכונה, ולבנות אותה כך שתוכל לעמוד בתנאי מזג האוויר והמשקל. האתגרים ההנדסיים הקשורים להקמת גינות גג הן ראשית כל התשתיות ועומס המשקל - הגג חייב להיות מסוגל לשאת את המשקל של האדמה, הצמחים, והריהוט. בנוסף צריך לדאוג לאיטום טוב,  הגג חייב להיות אטום כדי למנוע נזילות. אנשי מקצוע בתחום גינות הגג יוכלו להתמודד עם אתגרים אלו ולבנות עבורכם גינה בגג בטוחה ויפה.

 

טיפים לשדרוג ועיצוב גינת הגג בנכס

לאחר שתתייעצו עם איש מקצוע לגבי הקמת גינת הגג תוכלו לעצב את גינת הגג שלכם ולהפוך אותה למרחב נעים ומזמין.  עם זאת יש לדעת כיצד לעצב ולתחזק את הגינה כדי להגיע לתוצאות אופטימליות. שאלנו את צוות גן בגג מהם הדגשים אליהם חשוב לשים לב ובמה כדאי להתמקד כשמעצבים גינה בגג. הנה מספר טיפים שהם נתנו לנו: 

  • קחו בחשבון את גודל הגינה שלכם ולפיו התאימו את גודל הצמחים והריהוט. 
  • בחרו ריהוט גן מחומרים עמידים שלא יתבלו בשמש ובגשם. 
  • בחרו צמחים חדשים העמידים בפני מזג האוויר המקומי. אם אינכם בטוחים אילו צמחים עובדים טוב בגינות גג, תוכלו להתייעץ עם גנן מקצועי.
  • הוסיפו תאורה - תאורה יכולה לעזור להפוך את גינת הגג שלך ליותר נעימה לשהיה בשעות החושך. תוכלו להוסיף תאורה חזקה ליד הכניסה, או תאורה רכה יותר כדי ליצור אווירה רומנטית.
  • הוסיפו אלמנטים דקורטיבים - אלו יכולים לעזור להוסיף את הטאצ' האישי לגינת הגג שלכם. תוכלו להוסיף פסלים, עציצים, או אפילו מזרקה כדי ליצור מראה ייחודי.
  • הקפידו לתחזק את הגינה באופן קבוע כדי להבטיח שהיא תישאר יפה ופורחת. 
  • השקו את הגינה באופן קבוע - גינות גג דורשות השקיה קבועה כדי לשמור על הצמחים חיוניים. תוכלו להתקין מערכת השקיה אוטומטית כדי להבטיח תחזוקה שוטפת של הצמחיה.