איך למצוא מתווך מומלץ

זה נכון ששוק הדיוק בישראל חווה טלטלות בשנים האחרונות ובמיוחד בזמן האחרון, אבל אנשים ש-"מבינים נדל"ן" הם אנשים שרואים בשוק הדיור הנוכחי כשוק רווי הזדמנויות. רגע לפני שצוללים ראש ללוחות המודעות של הדירות באינטרנט, הנה כמה טיפים למציאת מתווך דירות מומלץ. 

אם להתחיל מהפואנטה העיקרית, אז נציין כי מציאת מתווך דירות מקצועי היא המפתח בכל הנוגע לאיתור העסקה הנכונה. בסופו של דבר, מתווך דירות טוב יכול לעשות את כל ההבדל ולעזור לכם למצוא את העסקה הכי נכונה ביחס לשוק, כמו גם לעזור לצמצם אפשרויות חיפוש מסוימות. כדי למצוא מתווך מקצועי, כדאי להקפיד על הדגשים הבאים:

  1. אמינות ומוניטין: כדאי לבדוק אזכורים באינטרנט לגבי משרד התיווך, לבדוק חוות דעת של לקוחות וגם ביקורות במדיות החברתיות. 
  2. ניסיון: כדאי לבדוק שמתווך הדירות מחזיק בניסיון עם דירות באזור שבו אתם מחפשים. 
  3. עמלה: רוב המתווכים בישראל נוהגים לגבות עמלה של כ-1% - 2% משווי העסקה הסופית, בדקו כמה המתווך שלכם מבקש לגבות. 
  4. אפליקציות: בימינו, משרדי תיווך משתמשים באפליקציות ובמדיות אינטרנט אחרות כדי להפוך את תהליך מציאת הנכס לחווייתי יותר, למשל: שימוש בוואטסאפ עבור סקירת דירות.

רגע, למה בכלל צריך מתווך דירות? 

כאשר הם עושים את עבודתם נאמנה, מתווכי דירות מבצעים תפקיד שערכו לא יסולא בפז. מהצד של מוכרי הנכסים, מתווכים יכולים לתת ייעוץ לגבי תמחור, לנהל משא ומתן על תנאים והגבלות עם מוכרים או משכירים, ואפילו להציע הכוונה מועילה לגבי משקיעי נדל"ן פוטנציאליים.

מהצד של המבקשים לרכוש נכס, מתווכי דירות מסייעים בכל היבטי החיפוש והאיתור של הנכס הנכון, על כל המשתמע מכך. הם יתאימו לרוכשי הנכס את המודעות הנכונות של דירות, וזאת בהתאם לתקציב ולקריטריונים הנקבעים ע"י מחפשי הנכס. 

איך למצוא מתווך דירות יעיל ומומלץ? 

על מנת למצוא את מתווך הדירות הנכון, יש לערוך איזשהו סקר שוק. אנחנו לא אומרים לכם להתחיל לטלפן לכל משרדי התיווך ולבדוק את טיב שירותם, אבל כן צריך בהתחלה להתקשר לכמה מודעות של דירות המשווקות בתיווך. כאשר תתקשרו לקבל מידע על הדירה הרלוונטית, בקשו מידע על דירות נוספות באותה מסגרת תקציב. 

יש בימינו לא מעט לוחות מודעות של דירות, כאשר חלק מהמודעות מגיעות ישירות לנייד שלכם באמצעות וואטסאפ. בכל אחד מלוחות המודעות באינטרנט מפרסמים מתווכים שונים, אליהם תוכלו להתקשר באופן חופשי בכל עת. תעשו טלפון או שניים, בסוף תמצאו מתווך דירות שיוכל לסייע לכם במציאת הנכס הנכון. 

לסיכומו של דבר, מציאת מתווך דירות זה לא פרויקט מורכב, אבל כן חשוב למצוא מישהו שנעים ויעיל להתנהל מולו באופן אישי ומקצועי גם יחד. גם אם צריך להחליף מתווך זה בסדר גמור, בסוף מתכווננים על איש המקצוע הנכון.  תוכלו למצוא מתווך מומלץ עם אתר המתווך שלי שעוזר למצוא מתווכים בכל הארץ.