אחזקת מבנים - הפתרון החדש לועד הבית

אחזקת מבנים - הפתרון החדש לועד הבית 

ניהול ועד הבית אינה משימה פשוטה כלל. ברוב המכריע של הבניינים בישראל, מנוהל הבניין על ידי חברי נציגות הועד. נציגות זו, מורכבת בדרך כלל מאדם אחד עד חמישה אנשים. אלו, עושים את עבודתם בהתנדבות, ולטובת קיומו של הבית המשותף. 

בשנים האחרונות, ובעקבות העלייה בביקוש, קמו יותר ויותר חברות ניהול ואחזקה המציעות להחליף את אותן ועדי בתים. מהם היתרונות של חברת ניהול? מדוע ניהול באמצעות חברה עדיף על ניהול על ידי בעל דירה בבניין? החלטנו לעשות לכם סדר. 

ההבדלים בין חברת ניהול לחברת אחזקה

ראשית, על מנת להבין לעומק את התחום, יש להפריד בין חברת ניהול לחברת אחזקה (הנקראת גם חברת תחזוקה). ישנן חברות ניהול המציעות גם שירותי אחזקה וחברות אחזקה המציעות שירותי ניהול. אך מהו ההבדל בין השניים? 

חברת ניהול היא למעשה חברה אשר אמונה על ניהול הבית המשותף ומציעות שירותי תחזוקה באמצעות התנהלות מול ספקים ונותני שירות חיצוניים. חברת ניהול תעסוק בכל נושאי הגבייה, ניהול החשבונות, תשלומים לספקים וכיוב׳. 

חברת אחזקה היא חברה שכל תפקידה הוא למלא את תחומי האחריות שניתנו לה, בהתאם להנחיות דייר הבניין ונציגות הוועד. ישנן חברות אחזקה אשר דואגות לתחומי הניקיון והגינון בלבד. מנגד, ייתכן כי חברת האחזקה תדאג לתחזק גם את כלל מערכות הבניין. חברת אחזקה לרוב אינה משתתפת בתהליך הגבייה ובניהול חשבון הבנק של הבניין. 

 

חברת ניהול לבניין - יתרונות

כפי שבוודאי הבנתם, ישנם לא מעט יתרונות בשילוב חברת ניהול מקצועית בניהול הבניין שלכם. ראשית, מדובר באנשים שניהול בניינים הוא כל עיסוקם. עובדה זו ככל הנראה מחייבת כי החברה תבצע את העבודה בצורה טובה יותר מאשר אנשים אשר עושים זאת בהתנדבות, בזמנם הפנוי. 

יתרון נוסף לחברת ניהול חיצונית היא הידע והניסיון בתחום. חברה אשר מנהלת בניינים, לרוב תנהל יותר מבניין אחד. ניהול של מספר בניינים במקביל מביא לרמת ידע וניסיון הגדלים מיום ליום. כך, יודעת חברת הניהול לפתור בעיות, להתמודד מול ספקים ונותני שירות ועוד. 

לבסוף, קיים גם יתרון הזמינות. נציגי ועד אשר מנהלים את הבניין אינם זמינים ופנויים לכל אורך היום - יש להם עבודה, עיסוקים, תחביבים וכו׳… חברת ניהול מהווה פתרון לבעיה זו. לרוב, מציעות חברות הניהול תוכנות ניהול ייעודיות לבניין. באמצעותן, הן יודעות לנהל את הבניינים כהלכה, לתת מענה לקריאות דיירים במהירות ובכל רגע נתון. 

לסיכום

זכרו כי חברת ניהול תמיד עדיפה על ניהול התנדבותי מטעם אחד מבעלי הדירות בבית המשותף. חברת הניהול אמורה לספק לכם שקט וביטחון, וכך להציע לכם חווית מגורים טובה יותר בבניין המגורים. דוגמא טובה לכך היא חברת אחזקת המבנים - Achzaka-il. חשוב לזכור ולוודא כי ההתקשרות עם חברת ניהול בדרך כלל מכיל נקודות יציאה. כך, במידה ולא תהיו מרוצים מחברת הניהול ששכרתם לניהול הבניין שלכם, תוכלו למצוא חברה אחרת שתתן מענה טוב יותר. כך או כך - חברת ניהול היא ללא ספק הפתרון החדש לועד הבית.