נדל"ן-X - דירות למכירה

נדל"ן:

משכנתאות:

בדק בית:

לימודי תיווך נדל"ן

כיום אדם המעוניין לעבור קורס תיווך נדל"ן יכול לעשות זאת במסגרות מגוונות.

בעבר, תיווך נדל"ן היה פתוח לכולם. אולם, ב-1996 נחקק חוק האוסר תיווך מסוג זה ללא רישיון מוסמך, דבר שהביא, עם הזמן, להפיכת התיווך למקצוע של ממש. בהמשך לכך, החלו להתפתח עם השנים מסלולי לימודים שונים בתחום, כך שכיום אדם המעוניין לעבור קורס תיווך נדל"ן יכול לעשות זאת במסגרות מגוונות.

למי מתאימים הלימודים? על מה הם מבוססים? ומה עושים לאחריהם? אנחנו ננסה לענות על שאלות חשובות אלה.

קהל היעד

קורס תיווך נדל"ן מיועד, ברמה הכללית, לאנשים אשר משתייכים לתחום הנדל"ן, או לכל הפחות מעוניינים להיכנס אליו. הוא מקנה את כל היסודות הנדרשים לשם עיסוק במקצוע מורכב זה, על כל היבטיו. בין אם המדובר הוא ביזמות, בשיווק נכסים או בתיווך הנדל"ן עצמו, הדרך לעיסוק במקצוע המבוקש מתחילה, קודם כל, על ספסל הלימודים.

מה לומדים בתיווך נדל"ן?

כמובן שתכנית הלימודים בקורס תיווך נדל"ן משתנה בהתאם למדיניות של המוסד המלמד. ועדיין, בדרך כלל המדובר הוא בקורס הנמשך מספר חודשים, ואורך בין 70 ל-80 שעות. עקב כך, אגב, הוא מותאם לאנשים עובדים, כפי שתעיד העובדה שרבים מהמוסדות מאפשרים לסטודנטים לבחור במסלול של לימודי ערב.

במהלך תקופה זו, נלמדים מושגים מרכזיים הנוגעים לעבודת מתווך הנדל"ן: מונחי יסוד בכלכלת הנדל"ן, מיסוי מקרקעין, דיני שכירות, שמאות מקרקעין, שיווק נדל"ן, פיתוח והשבחה של נכסים, עבודה מול כונס נכסים - והרשימה עוד ארוכה. הלימודים יוצאים מנקודת הנחה שאין למשתתפים ידע קודם בתחום, ומתחילים לכן מאפס.

מעבר לרקע התיאורטי, הרי שמוקנים ערכים חשובים לעבודתו של כל מתווך נדל"ן. כך, נלמדות מיומנויות אישיות לעבודה בתחום הנדל"ן, לרבות הכנת תיק נכס או עבודה, היערכות לפגישות, שיתופי פעולה, ייעוץ וכן הלאה. תחום חשוב נוסף הנלמד הוא זה של מערכות המידע והמחשבים, המשמשים את מתווך הנדל"ן בעבודתו.

לאחר הלימודים- בחינה

בתום לימודי קורס תיווך נדל"ן, זוכים המסיימים לתעודת גמר מטעמו של המוסד בו נערכו הלימודים. ועדיין, תעודה זו אינה מקנה אישור לעיסוק רשמי במקצוע. לצורך זה, נדרש לעבור את בחינת ההסכמה של משרד המשפטים, אשר נערכת שלוש פעמים בשנה. כמובן שניתן לבצע אותה גם ללא קורס מכין בנושא, אם כי בהיעדרו הופכת משימת המעבר למורכבת הרבה יותר.

האם מדובר במקצוע מכניס?

לפני מספר שנים, הייתה אמונה כי האינטרנט יהפוך את עבודת מתווכי הנדל"ן למיותרת. אולם, המאמינים בכך התבדו במהרה, שעה שגורמים חיצוניים, דוגמת העלאת מחירי הדירות וההיצע המצומצם, העלו עוד יותר את קרנם של המתווכים. הדבר מתבטא גם בביקוש, ועקב כך- באפשרויות התעסוקה של בוגרי הלימודים.

לאחר מעבר קורס תיווך נדל"ן וקבלת התעודה הנכספת, יכולים המסיימים לחלוש על כל אחד מההיבטים המגוונים של התחום. כך, באפשרותם להצטרף לחברה העוסקת בתיווך, או לחילופין להציע את שירותיהם באופן עצמאי. היות והקורס עצמו אינו עולה יותר מכמה אלפי שקלים, ברור כי מבחינה כלכלית הוא אכן כדאי.

הסקירה נכתבה בסיוע אתר קורסים המציג מבחר של קורסים בתיווך נדל"ן במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ.

© 2005-2019 נדלן-x - דירות למכירה - כל הזכויות שמורות · לימודי תיווך נדל"ן