נדל"ן-X - דירות למכירה

נדל"ן:

משכנתאות:

בדק בית:

חשיבות ביטוח משכנתא

מדוע חשוב לבצע ביטוח משכנתא, ולמה זה לא רק האינטרנס של הבנק?

כולנו יודעים שבעת לקיחת משכנתא, אנחנו מחוייבים גם בביטוח משכנתא. לא רבים יודעים מהי הסיבה שהבנק מחייב אותנו לקחת את ההתחייבות הכספית הנוספת הזו על עצמנו. אך מאחורי ההתחייבות הזו עומדות סיבות טובות בהחלט...

ביטוח המשכנתא הוא מושג שכל מי שלוקח משכנתא צריך להכיר. ביטוח המשכנתא למעשה נועד "לבטח" את הבנק בעת שאתה כלקוח משתמש בהלוואת המשכנתא. בניגוד להלוואה רגיל ששוויה הוא כמה עשרות אלפי שקלים, משכנתא היא הלוואה ענקית והבנק לא ייתן אותה סתם כך. בכדי להבטיח שההלוואה הענקית הזו תוחזר אליו בכל מקרה, אתם מחוייבים בביטוח משכנתא שנחלק לשני סיגמנטים עיקריים: ביטוח חיים וביטוח דירה, באמצעותם מוודא הבנק כי החוב יוחזר לו בכל מקרה.

מהו ביטוח החיים?

ביטוח החיים הוא למעשה ביטוח שמבטיח, בשורה התחתונה, כי גם במצב של מוות המשכנתא תוחזר לבנק במלוא הסכום הנדרש, ע"י חברת הביטוח מטעם הבנק או חברת הביטוח הפרטית שדרכה נעשה ביטוח זה. כמו כן, הביטוח מכסה אתכם גם במצב של אובדן כושר עבודה ומוודא כי המשכנתא תוחזר מבלי לאבד את ביתכם. למרות שמדובר בביטוח שהוא טוב גם עבור הלווים, הוא בא קודם כל לשרת את צרכיו של הבנק ולכן עדיף לעשות סקר שוק ולהתעמק באותיות הקטנות של כל פוליסת ביטוח המוצעת לכם.

מהו ביטוח דירה?

בעבר, ביטוח דירה היה תנאי נדרש שהיו חייבים בו בעת לקיחת המשכנתא ונכלל כחלק מביטוח המשכנתא הכולל. כיום, אין מחוייבים בו, אך הוא מומלץ מאוד, שכן הוא מכסה אתכם- הלווים במקרה של נזק הנגרם לתכולת המבנה או למבנהו החיצוני לפי תנאי הפוליסה. תנאי הפוליסה הנפוצים לכיסוי נזק במבנה לרוב יכללו: נזקי טבע, אש, פיצוץ פתאומי, וגם נזקי צנרת שכלולים בביטוח בחלק מן החברות. במקרה הזה, אם ביתכם ניזוק למשל בשריפה או בסופה, יש לכם כיסוי ביטוחי יחסי לגובה הנזק, בהתאם לאחוז ההשתפות העצמית שנקבע בפוליסת ביטוח הדירה. איך הכיסוי הכספי הזה מתבצע בפועל? חברת הביטוח תכסה את מרבית הנזק, ואתם תוסיפו חלק קטן בכיסוי הסכום הנותר לפי אחוז השתתפות העצמית שנקבע בפוליסה. כך, אתם יכולים להמשיך לשלם את המשכנתא מבלי לפשוט רגל, אפילו במקרה של נזק למבנה או לתכולת הבית.

חייבים לקחת את ביטוח המשכנתא?

התשובה היא חד משמעית- כן! אף בנק, גדול או קטן לא יהיה מוכן לתת לכם הלוואה כ"כ גדולה ונכבדת כמו משכנתא מבלי לבטח את עצמו. לכן, כל בנק ידרוש מכם את ביטוח המשכנתא. שימו לב, שברבים מן הבנקים יתכן שיציעו לכם לצד המשכנתא גם ביטוח משכנתא מטעם הבנק או חברת ביטוח פנימית של הבנק. רבים מתפתים לקחת את ההצעה הזו במחשבה כי אם מדובר בחבילה שהבנק מאפשר לנו היא בטח זולה יותר. סקר שוק מהיר שתעשו, יגלה לכם שזה רחוק מלהיות המצב וברבים מן המקרים, ביטוח המשכנתא דווקא דרך חברות הביטוח הוא המשתלם יותר.

*המידע במאמר באדיבות חברת הביטוח 9000000

© 2005-2019 נדלן-x - דירות למכירה - כל הזכויות שמורות · חשיבות ביטוח משכנתא